Wybory samorządowe 2018

Kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi 2018 rozpoczęliśmy W poniedziałek 27 sierpnia, o godzinie 14:00, na prudnickim Rynku, gdzie odbyła się konferencja Stowarzyszenia Prudniczanie, które zaprezentowało swojego kandydata na burmistrza oraz liderów list do Rady Miejskiej.

Program wyborczy nazywany został Programem naprawczym gminy Prudnik. Nasz program naprawczy podzieliliśmy na 4 najważniejsze grupy:
– gospodarkę i rozwój;
– zdrowie i działania proekologiczne;
– kulturę, sport i edukację;
– transparentność i optymalizacja.

Kandydatem w wyborach na burmistrza Prudnika był Grzegorz Zawiślak, który wygrał dwie tury wyborów, zdobywając kolejno 3 922 i 5894 głosów. W pokonanym polu zostawił urzędującego od 12 lat Franciszka Fejdycha. Wynik zdobyty w drugiej turze przez naszego kandydata był najwyższym wynikiem w wyborach na burmistrza Prudnika. Grzegorz Zawiślak został zaprzysiężony na urząd 20 listopada 2018 roku. 28 listopada na stanowisko zastępcy burmistrza Prudnika powołany został Jarosław Szóstka.

W czterech okręgach wyborczych wystawiliśmy łącznie 25 kandydatów, którzy zdobyli 1806 głosów, co stanowiło 3 wynik w gminie Prudnik. Dzięki temu do Rady Miejskiej w Prudniku dostało się 4 przedstawicieli KWW Prudniczanie: Paweł Licznar, Urszula Rzepiela, Jarosław Szóstka i Grzegorz Zawiślak.

Po zaprzysiężeniu na burmistrza w miejsce Grzegorza Zawiślaka radnym został Rafał Bolibrzuch, a w miejsce Jarosława Szóstki zajęła Katarzyna Licznar.

Radni KWW Prudniczanie powołali Klub Radnych Prudniczanie, którego przewodniczącym został Paweł Licznar