Wybory samorządowe 2014

Przed wyborami samorządowymi w 2014 r. zawiązał się Komitet Wyborczy Wyborców Prudniczanie, który stał się zalążkiem obecnego stowarzyszenia. KWW Prudniczanie został powołany do życia 25 sierpnia 2014 r.

Jako komitet wystawiliśmy swoich kandydatów do Rady Gminy Prudnik, a z ramienia Prudniczan kandydatem na burmistrza Prudnika był Lucjusz-Adrian Standera.

10613077_288156318036124_2138470203404069193_n

Startowaliśmy z konkretnym programem naprawy naszej gminy, który zawierał się w kilku punktach: zmiana sposobu zarządzania, transparentna gmina, rozwój i promocja miasta. Naszym głównym hasłem było: Uwolnijmy potencjał Prudnika!

plakat_poprawiony_A3

Nasz komitet miał najniższą średnią wieku i naszej liście znalazło się wielu młodych działaczy społecznych oraz doświadczonych samorządowców, przedsiębiorców i twórców kultury.

Nasz kampania była wyjątkowa, bo pierwszy raz w historii naszego miasta prowadziliśmy ją w sposób otwarty. Organizując częste spotkania z mieszkańcami i wykorzystując media społecznościowe. Nasz program był dostęp w internecie, gdzie można go było przeczytać i dyskutować z nami odnośnie naszych propozycji. Prowadziliśmy taką kampanie, jaką powinien prowadzić każdy komitet – otwartą, bez niedomówień i skierowaną na wyborcę.

W debiutanckim starcie żadnemu z naszych kandydatów nie udało się ostatecznie zdobyć mandatu, ale w niektórych okręgach byliśmy naprawdę blisko, zdobywać wiele głosów i depcząc po piętach wieloletnim radnym. Nasz kandydat na burmistrza Lucjusz-Adrian Standera dostał się do drugiej tury wyborów. W każdej z debat prezentował innowatorski program rozwoju naszego miasta. Nasz kandydat ostatecznie przegrał z urzędującym burmistrzem Franciszkiem Fejdychem, ale przewaga tego drugiego wyraźnie stopniała w porównaniu z poprzednimi wyborami.

Jeszcze w trakcie wyborów obiecaliśmy, że nasz komitet przekształci się w stowarzyszanie, które będzie działo na rzecz naszego miasta i gminy. Słowa dotrzymaliśmy i będziemy dotrzymywać!