Nasze działania

Nasze cele statutowe staramy się spełniać na wszelkie sposoby. Poniżej przeczytacie o naszych akcjach.

 

Rondo im. Żołnierzy Wyklętych – to nasz największy sukces, wokół tej inicjatywy narodzili się Prudniczanie. Przybliżyliśmy mieszkańcom naszego miasta sylwetki bohaterów antykomunistycznego podziemia. Następnie przystąpiliśmy do akcji nadania rondu przy ul. Tabory imienia Żołnierzy Wyklętych.  Nasz pomysł poparło ponad 200 mieszkańców gminy i 2 lipca 2014 r. rada miasta przegłosowała uchwałę o nadaniu rondu imienia Żołnierzy Wyklętych.

Ja to powiedziałem? – seria infografik z cytatami włodarzy naszego miasta, radnych i osób publicznych. Porównujemy wypowiedzi, sprawdzamy obietnice, pilnujemy by pewne słowa nie zostały zapomniane.

Monitor Rady Miejskiej – przyglądamy się kolejnym sesjom naszej rady miasta. Sprawdzamy nad czym pracują radni i wyciągamy dla Was najważniejsze informacje. Monitor to przede wszystkim skrót tego co się działo podczas posiedzeń naszych rajców.

Przegląd stadionów IV ligi – przegląd stadionów powstał by sprawdzić słowa burmistrza Franciszka Fejdycha, który stwierdził, że nasz stadion nie jest najgorszy w IV lidze. Powiedzieliśmy sprawdzam i przyjrzeliśmy się czwartoligowym obiektom.

Nasze rozwiązania – prezentujemy nasze rozwiązania problemów, z jakimi trapi się nasza gmina. Staramy się zasięgnąć opinii ekspertów i przygotować optymalne rozwiązanie danego problemu.