Raport Aktywności Rada Gminy 2016

Szanowni Mieszkańcy Gminy Prudnik,

przedstawiamy Wam kolejny Raport Aktywności, który podsumowuje pracę radnych gminy w roku 2016. To już nas drugi Raport i tym razem postaraliśmy się by był on lepszy od zeszłorocznego i żeby trafiło do Państwa proste opracowanie aktywności i pracy radnych w naszej gminie.

Nasz Raport to kompleksowe spojrzenie na pracę radnych w roku kalendarzowym 2016. Sprawdziliśmy obecność radnych podczas obrad komisji i sesji. Analizując protokoły podliczyliśmy ilość zadanych pytań czy wypowiedzi, oczywiście zwracając uwagę na ich merytorykę. Wypisaliśmy także wszystkie złożone przez radnych interpelacje, wnioski i zapytania. W porównaniu do 2015 można zauważyć lekki spadek aktywności radnych, co przełożyło się na niższe średnie. Mniej rozdaliśmy także odznak „Merytoryczny radny”. W tym roku są to tylko dwie przy trzech ubiegłorocznych.

Niestety w dalszym ciągu radni nie korzystają z możliwości składania projektów uchwał. W całym roku ani pojedynczy rady, ani cała komisja nie pokusiła się o napisanie jakiejkolwiek uchwały. Warto zaznaczyć, że wszystkich dwudziestu jeden radnych otrzymało oceny pozytywne. Jednak, żeby nie było aż tak różowo, to niekiedy wypowiedzi i dyskusje podczas obrad były bardziej emocjonalne niż merytoryczne. Wystarczy przytoczyć ciągnącą się przez kilka sesji dyskusję odnośnie cmentarza czy nieprofesjonalne podejście radnych do kwestii remontu stadionu przy ul. Kolejowej 7.

Chcielibyśmy przy okazji podziękować Pani Joannie Chilińskiej z Biura Rady Miejskiej za udzielenie dodatkowych informacji i wszelką pomoc. Zachęcamy do przeczytania Raportu i wyciągnięcia z niego własnych wniosków. Mamy nadzieję, że nasza praca pomoże Wam właściwie ocenić swojego radnego.

Jarosław Szóstka,
Prezes Stowarzyszenia Prudniczanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *