Monitor XIX sesji Rady Miejskiej

monitorXIX

W ostatni piątek odbyła się XIX sesja rady miejskiej w Prudniku.

Sesja jak zwykle rozpoczęła się od sprawozdania burmistrza z ostatniego miesiąca. Franciszek Fejdych ogłosił, że zakończono remont dachów hal pofroteksowskich. Całe zadanie kosztowało 1 175 889 złotych, z czego milion złotych, to dotacja ministerialna. Zadanie udało się wykonać przed końcem 2015 r., ale raczej jeszcze chwilę poczekamy zanim jakiś inwestor skusi się na ulokowanie swojej firmy w tych halach.

Przez ostatni rok zatrudnienie w Artechu wzrosło o 73 osoby, tak przynajmniej twierdzą właściciele prudnickiego zakładu. Przypominamy, że niedawno francuska firma zakupiła budynek przy ul. Meblarskiej, w którym na razie znajduje się magazyn.

Merytorycznej dyskusji zabrakło przed głosowanie nad budżetem, ale możliwe, że odbyła się ona wcześniej, czy to na komisjach, czy w kuluarach. Mamy przynajmniej taką nadzieję. Padło za to wiele dziwnych słów, które na pewno przytoczymy.

Na ocenę budżetu potrzebujemy chwili czasu, ale na pewno postaramy się go odpowiednio przeanalizować.

“Monitor rady miejskiej” będzie pojawiał się cyklicznie po każdych obradach naszych radnych. Będzie w skrócie opisywali co ważnego wydarzyło się podczas sesji rady miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *