Skandaliczny remont budynku II LO

Remont budynku II LO, który miał odbyć się przez okres wakacyjny rozpoczął się 4 września. Bez wcześniejszej informacji o konkretnym terminie robotnicy weszli do budynku. Kadra pedagogiczna nie zdążyła nawet zabezpieczyć sprzętu. Lekcje odbywały się m.in.: na ławkach przed szkołą. Zajęć w szkole zabroniło kuratorium i sanepid.

Remont miał odbyć się w trakcie wakacji. Co jest działaniem logicznym, gdyż wtedy z budynku nikt nie korzysta. Niestety pomysł Starostwa Powiatowego był inny. 30 sierpnia dyrekcja otrzymała telefon od Starostwa, że remont ma się rozpocząć lada dzień. Robotnicy weszli bez uprzedzenia 4 września, a kadra nauczycielska nie zdążyła nawet zabezpieczyć materiałów dydaktycznych czy komputerów. Według wicestarosty wszyscy mają opuścić budynek i na czas remontu zajęcia mogą odbywać się w budynku Rolnika. Sal jest oczywiście za mało, więc część zajęć odbywa się “pod chmurką”.

14 września odbywa się kontrola z kuratorium, która stwierdza,  że w warunki w budynku nie nadają się do przeprowadzania tam zajęć. 19 września sanepid także stwierdza, że w trakcie remontu w budynku nie powinny przebywać uczniowie.

Jeżeli szumnie zapowiadana reforma oświata ma się odbywać tak samo, jak remont II LO, to lepiej, żeby obecnie zarządzający powiatem za nią nie odpowiadali.

 

Skandaliczny remont budynku II LO

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *